Turkcell’den “Gençsen Geleceksin” etkinliği

Yayınlandı: 15 Nis 2011 / cep telefonu, turkcell

Gaziantep Üniversitesi Bilişim Topluluğuna üye öğrenciler tarafından, Microsoft Türkiye A.Ş. ile Turkcell A.Ş.’nin katkı ve katılımlarıyla düzenlenen “Gençsen Geleceksin” konulu etkinlik, İnşaat Mühendisliği Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Danışmanı Esra Adalı Ayas, “Gençsen Geleceksin 4.0” kapsamında, üniversitelere Microsoft ile birlikte gittiklerini ve bu kapsamda dünyada iletişim sektöründe neler olduğunu paylaştıklarını bildirdi.

Ayas, “Yeni fikirleri, bu alanda yaratabilecekleri katma değerleri bizlere iletmeleri için yol gösteriyoruz. Ayrıca, iletişim ve teknoloji alanında öğrenci arkadaşlarımız neler istiyor, ihtiyaçları neler tespit etmek istiyoruz. Örnek olarak; sağlık sektörüyle ilgili ihtiyaçlar belirleniyor ve ihtiyaçlara göre yeni ürün ve servisler geliştiriliyor. Bu kapsamda yapılan bir çalışmayla, nöbetçi eczanenin nerede olduğunu gösterir, pusul adiye bir servisimiz var. Bu servis ihtiyaçtan doğdu. Hayatın her alanında farklı ihtiyaçlar oluşabiliyor, öğrencilerimizden beklentilerimiz de bu farklı ihtiyaçları bulup onlarla ilgili yeni ürün ve servisleri iletmeleri” diye konuştu.

Yazılım dünyasındaki ve donanım dünyasındaki yenilikler ile bunların nasıl örtüştüğü konusunda bilgi veren Microsoft MVP Yazılım Departman Müdürü Barış Kanlıca, “Etkinlik kapsamında birçok üniversiteyi geziyoruz. İnternetin kavramını değiştirecek HTML 5.0 dil geliyor. Sosyal medyanın içeriğini farklılaştıran bir programlama dili olarak karşımıza çıkıyor. Windows Live Essentionls ürünümüzle birlikte nasıl sosyal medyanın içerisinde yer alır, arkadaşlarımızla chat yapar, bunlarla ilgili içerik üzerinden etkileşimli bir şekilde haberleşirsinizi anlatmaya çalışıyoruz” diyerek, Windows 10 işletim sistemiyle, cep telefonları üzerinden facebook, twitter gibi sitelerden gelen akışların cep telefonu üzerinden görüntülenmesini sağlayacağını söyledi.

guncelgazete

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s