>Turkcell Okul’lu Oldu!

Yayınlandı: 05 Mar 2011 / turkcell

>Turkcell‘in Web ve Mobil Tabanlı Bireysel Eğitim Platformu Okul.com.tr Açıldı.

Turkcell’in önemli online eğitim kurumları ile işbirliği içinde hayata geçirdiği web tabanlı bireysel eğitim platformu http://www.okul.com.tr’de/ 1-12. sınıflar için öğrenci, veli ve öğretmenler tek bir platformda buluşuyor. Bu sayede ögretmenler ihtiyaç duydukları içeriğe kolayca ulaşırken öğrencilerinin başarı durum raporunu da izleyebiliyor, veliler de çocuğunun performansını ve sosyal ilişkilerini yakından görme fırsatı buluyor.
Basın toplantısında konuşan Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar, “4 farklı içerik sağlayıcının sunduğu MEB müfredatına paralel derslerin yanı sıra Türkiye’nin ilk ve tek online liderlik eğitimi programı YGA Yıldızlar Liderlik Programı sayesinde öğrencilerimizin bireysel gelişimine de katkıda bulunacağız. İlk etapta 7-18 yaş arasındaki öğrencilere hedefleyen http://www.okul.com.tr’nin/ içeriğini her geçen gün daha da zenginleştireceğiz ve Okul’u 7’den 70’e öğrenmeye gönüllü herkese yarar sağlayan yaşam boyu öğrenme platformu haline getireceğiz. Hedefimiz 3 yılda 1 milyon kişiye uzaktan eğitim hizmeti ulaştırmak.” şeklinde konuştu.

Yaratılan “puan sistemi” sayesinde öğrenciler derslerde gösterdiği performansı, sosyalliği ve platforma davet ettiği arkadaşları sayesinde puanlar kazanacak. Bu puanlarla, iş ortağı Pixofun ile birlikte Okul’a özel geliştirilen ve astronomiden gastronomiye her konuda, eğlendirerek öğreten Mucit Köy oyununu oynamak mümkün olacak.

Üyeliğin ücretsiz olduğu ve Facebook hesabı aracılığıyla da girilebilen Okul’da, üyeler Başoğretmenim, EğitimOnline, NED Dershaneleri ve Okulistik online eğitim içeriklerini 2 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabiliyorlar. Okul’da bir sınıfın bütün derslerini paket halinde almak ya da dersleri tek tek seçerek satın almak mümkün. (CNET Türkiye) 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s