>Turkcell Akademi ve İŞKUR ile 2000 gence iş imkanı

Yayınlandı: 05 Mar 2011 / turkcell

>Turkcell Akademi ve İŞKUR’un işbirliğiyle 2.000 kişiye eğitim verilecek.

Turkcell, 2010 yılında 1.110 kişiyi istihdam ettiği başarılı çalışmasının verdiği motivasyonla İŞKUR ile yürüttüğü işbirliğini 2011 yılında da arttırarak devam ettireceğini açıkladı.

İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali ÖZKAN ve Turkcell İş Destek Genel Müdür Yardımcısı Selen KOCABAŞ’ın katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında, Turkcell ve İŞKUR işbirliğinin Türkiye’ye kattığı değer ve bundan sonra 12 farklı ilde 2.000’in üzerinde işsiz genci kapsayacak projenin ayrıntıları açıklandı.
Turkcell’in 2010 yılında başladığı, 2011 yılında da tüm ekosistemini kapsadığı işbirliği, Türkiye genelinde 12 farklı ilde devam edecek. Perakende sektörüne yönelik programlar Ege Üniversitesi ve Turkcell Akademi Eğitmenleri tarafından İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Samsun, Adana, Trabzon, Kocaeli illerinde gerçekleştirilecek.

Çağrı Merkezi sektörüne yönelik olarak da Atatürk Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Global Bilgi Turkcell Akademi Eğitmenleri tarafından İstanbul, İzmir, Erzurum, Diyarbakır, Ankara ve Eskişehir illerinde eğitimler düzenlenecek.

Eğitimlere İŞKUR’a kayıtlı 21-35 yaşları arasında lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar katılabilecek. 120 ila 272 saat arasında farklı uzmanlıklara yönelik düzenlenmiş eğitimleri tamamlayan kişiler Turkcell bayi, satış kanalları ve çağrı merkezlerinde istihdam edilecek.

Katılım Şartları
Kurslara katılabilmek için İŞKUR’a kayıtlı olmak ön şartı aranıyor. Perakende Satış Gelişim Programın için en az lise mezunu, Çağrı merkezine yönelik programlara da en az ön lisans mezunu olmak gerekiyor.

Bu koşullara uyan 21 ile 35 yaş arasında olan adaylar İŞKUR’un web sitesinden (www.iskur.gov.tr) “iş arayan butonu”ndan başvuru yapabilecekler.

Geçen yıl başlayan proje kapsamında, İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum ve Diyarbakır’da yaşayan, İŞKUR’a kayıtlı 1.600 gence eğitim verilmiş ve bunlardan eğitimlerini başarıyla tamamlayan 1.000’in üzerinde genç Turkcell ekosisteminde işe başlamıştı

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s