>Turkcell Fizy’i satın almamış

Yayınlandı: 26 Şub 2011 / turkcell

>Telif haklarından kaynaklanan hukuki süreç nedeniyle erişimi engellenen müzik sitesi Fizy.com’a ilişkin süreç hakkında da bilgi veren Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, ”Fizy.com’u satın almış değiliz, ama almak için konuşuyoruz” dedi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar da telif haklarıyla ilgili olarak meslek birlikleriyle görüştüklerini, burada bir noktaya gelindiğinde Fizy.com’un daha önceki yapısını koruyarak yeniden hizmete açılacağını söyledi.

Ciliv ve Bayraktar ve Microsoft İş Geliştirme Grubu Direktörlerinden Brian Fleisher, GSMA Mobil Dünya Kongresi için geldikleri Barcelona’da uygulamanın tanıtımını yaptı. Toplantıda konuşan Ciliv, Turkcell hikayesinin birinci bölümünü geçtiklerini, sesle ilgili bu bölümü, bel kemiğini mobil internetin oluşturacağı ikinci bölümün izlediğini ifade etti. Geçen yıl Deutsche Telekom ile yaptıkları işbirliğine de değinen Ciliv, ”Bence çok güzel bir anlaşma. Çok yatırım yapmadan Almanya’daki 4 milyon aboneye ulaşacağız. Almanya’daki Turkcell Europe’nin yüzde 100’ü bize ait. Ama Deutsche Telekom da oradan pay alma isteği var” dedi.

bilgicagi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s