>İletişim sektörü tv reklamlarının lideri oldu

Yayınlandı: 20 Şub 2011 / haber, turkcell

>İletişim sektörünün tv ekranlarında geçtiğimiz bir ay boyunca toplam 51 bin 631 adet spot reklamı yayınlanırken, ilk üç sırayı Vodafon, Turkcell ve Türk Telekom’un oluşturduğu bildirildi.

Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın, televizyonda yayınlanan reklamları mercek altına aldığı araştırmaya göre, ‘İletişim’ Ocak ayında en çok reklam veren sektör oldu. İletişim sektörünün ekranda geçtiğimiz bir ay boyunca toplam 51 bin 631 adet spot reklamı yayınlanırken, ilk üç sırayı Vodafon, Turkcell ve Türk Telekom oluşturdu.
Yapılan aynı araştırmada, televizyonda yayınlanan reklamlar içinde ikinci sırada 50 bin 533 adet spotla ‘Gıda’ sektörü yer aldı. Kanallarda reklamı yayınlanan gıda firmaları içinde en çok Ülker, Eti ve Vivident yer aldı. Ocak ayında televizyonda en çok reklamı yayınlanan sektörler arasında ‘Mobilya’ sektörü ise 35 bin 540 spotla üçüncü sırayı aldı. Sektörün en çok reklam verenleri de Merinos, Alfemo ve İstikbal oldu.
Nar Ajans’ın televizyonu kapsayan reklam araştırmasında, ‘Yayıncılık’ sektörü toplam 30 bin 926 spotla dördüncü sırayı alırken Gazete Haber Türk, kendi sektörü içinde en çok reklamı yayınlanan markaydı. Ocak ayında televizyonda en çok reklamı yayınlanan beşinci sektör 29 bin 889 spot sayısıyla ‘Kozmetik’ oldu. Bu alanda Dermokil çıkan spot sayısında ilk sırada yer aldı.

CİHAN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s