>Harcamanın % 41’i karttan

Yayınlandı: 20 Şub 2011 / turkcell

>MasterCard tarafından Türkiye’de kart kullanımı ve harcama alışkanlıklarını anlamak amacıyla yaptırılan MasterIndex araştırmasının Aralık 2010 sonuçlarına göre, Türk halkı kredi kartını ayda 9 kez kullanıyor. Araştırmaya göre, Türk halkının yüzde 62’sinin bir adet kredi kartı var. Kart sahiplerinin kredi kartları ile gerçekleştirdikleri harcama tutarı işlem başına 129 lira olurken, bu rakam kadınlarda 118 liraya düştü, erkeklerde 138 liraya çıktı. Yüksek gelir grubunda 180 liraya çıkan işlem başı ortalama harcama, düşük gelir grubunda 111 lirada kaldı. Sahip olunan kredi kartı adedi ortalama 1,6 iken, sahip olunan ortalama banka kartı adedi 1,4 oldu. Kredi kartı sahipleri harcamalarının yüzde 41’ini karttan yapıyor. Kredi kartı kullanıcılarının yüzde 43’ü ay sonunda kredi kartı borcunun tamamını öderken, yüzde 26’sı borcunu kredilendirmediğini, çünkü borcunun aylara bölünerek ödenebileceğini bilmediğini söyledi. Kredi kartının en az kullanıldığı iş yeri ise yüzde 24 ile bakkallar.

Turkcell‘den kalkınmaya destek
Turkcell‘in iş dünyasına açılan kapısı İşTcell, Öncelikli İller Paketi ile Devlet Planlama Teşkilatı’nın belirlediği Kalkınmada Öncelikli 49 ildeki işletmelere özel avantajlar sunduğunu duyurdu.
TÜRKİYE’DE BİR İLK
İşTcell’in yeni Öncelikli İller Paketi ile 49 ildeki kurumsal müşteriler diğer illere göre yaklaşık yüzde 25 daha ucuza, ayda sadece 29 liraya her yöne 750 dakika konuşacak. Bu işletmeler ayrıca İşTcell’in İşTeKazan Programı sayesinde gıda, akaryakıt, kargo, güvenlik, yazılım, konaklama, yemek gibi temel maliyet kalemlerinde yüzde 50’lere varan tasarruf sağlayabilecek. Turkcell Kurumsal Müşteriler Bölüm Başkanı Mert Başar, ”İşTcell olarak kurumsal müşterilerimizin maliyetlerini azaltan, verimliliklerini artıran, ihtiyaçlarına göre farklı çözümler sunmak başlıca hedefimiz. Bu nedenle Türkiye’de bir ilk olan bu paketimizi hizmete sunuyoruz’dedi.

gunes

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s