>Yeni yıl kutlaması için 794 milyon dakika ‘cep’ten konuştuk, 714 milyon mesaj attık

Yayınlandı: 06 Oca 2011 / haber, turkcell

>Haber, Türkiye, GSM operatörlerinin ve Türk Telekom’un sunduğu yeni yıl kampanyalarından yararlanan aboneler yılbaşı gecesi rekor konuşma sürelerine imza attı.

Türk Telekom, geçen yıla oranla evden cep telefonunu arama konuşmalarının yüzde 210 arttığını kaydederken, Turkcell ve Vodafone aboneleri iki günün toplamında yaklaşık 794 milyon dakikalık telefon görüşmesi yaptı. İki operatörden atılan kısa mesaj toplamı 714 milyon adete ulaştı.

461 milyon kısa mesaj
Turkcell yetkilileri, 31 Aralık saat 00.00’dan 1 Ocak saat 07.00’a kadar 7 saatlik sürede Turkcell şebekesinden yaklaşık 206 milyon dakika ses trafiği olduğunu kaydetti. Aynı saatlerde görüntülü görüşme trafiğinin ise yaklaşık 283 bin dakika olduğu açıklandı. Toplam kısa mesaj sayısı yaklaşık 285 milyon, görüntülü mesaj (MMS) sayısı da 334 bin oldu. 31 Aralık ve 1 Ocak günlerinin toplamında ise tüm Turkcelliler yaklaşık 419 milyon dakika konuşma yaptı ve iki günde yaklaşık 461 milyon kısa mesaj gönderdi.

375 milyon dakika
Vodafone aboneleri 31 Aralık-1 Ocak günlerinde 375 milyon dakika konuşarak yeni yıla girdi. Kısa mesajların sayısı ise 253 milyon adet oldu. Vodafone Türkiye Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt, “Cep’ten yeni yıl dileklerini iletmek isteyen Vodafone aboneleri normal bir güne kıyasla son derece yoğun bir kullanım gerçekleştirmelerine rağmen, şebekemizde herhangi bir sorunla karşılaşmadan tüm iletişimlerini rahatlıkla gerçekleştirdiler” dedi.

Evden cebi arama, yeni kampanya ile yüzde 210 arttı

TÜRK Telekom ise sunduğu yılbaşı kampanyası ile evden cep telefonu yönüne arama trafiğini geçen yıl, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 210, evden uluslararası yönüne konuşma trafiği ise yüzde 181 oranında yükseltti. Türk Telekom’un bireysel müşteriler için 31 Aralık 2010 saat 19.00’dan, 1 Ocak 2011 saat 07.00’ye kadar evden şehiriçi, şehirlerarası, ululararası birinci kademe ev ve iş telefonlarını ayrıca tüm yurtiçi cep telefonlarını bedava arama imkanı sunduğu yılbaşı kampanyası da büyük ilgi gördü. Ev telefonu ile konuşma trafiği bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 56 arttı. Şehirler arası konuşma trafiği yüzde 50 artarken, şehiriçi konuşma trafiği yüzde 29 oranında yükseldi. Türk Telekom, konuşma trafiğinin en yoğun olduğu yılbaşı, bayram gibi özel günlerde katma değer yaratan kampanyalara devam edeceğini açıkladı.

hurriyet

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s