>Turkcell Teknoloji’ye Yaratıcı Fikir Ödülü

Yayınlandı: 06 Oca 2011 / teknoloji, turkcell

>Turkcell‘in Ar-Ge ve inovasyon üssü Turkcell Teknoloji, TESİD (Türkiye Elektronik Sanayicileri Derneği) tarafından düzenlenen Yenilikçilik Yaratıcılık ödül töreninde yılın yaratıcı fikir ödülünü aldı.

Turkcell Teknoloji Genel Müdürü Semih İncedayı ödülü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın elinden aldı. İncedayı “Türkiye’de teknolojinin daha iyi yerlere gelmesi için yatırımın yanı sıra yaratıcılığın da çok önemli bir yer tuttuğunu düşünüyoruz. Bu amacımızı doğrular nitelikteki Yaratıcı Fikir ödülü bizi son derece mutlu etti. Ar-Ge’ye olan katkımızı hem maddi hem de entelektüel yönde artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

Turkcell Teknoloji Yaratıcı Fiki Ödülünü dünyada giderek artan bir trend olan Arttırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) alanında yaptığı çalışmalarla aldı. Arttırılmış Gerçeklik ile gerçek hayattaki görüntünün işlenerek, etrafımızdaki şekillerin tanınması ve sonucunda sanal dünyada aksiyonların alınması sağlanıyor. Turkcell Teknoloji, 3G ağları sayesinde hızlı bir şekilde aktarımı sağlanabilen kullanıcı görüntüsünü etkili algoritmalar tasarlayarak tanımayı ve farklı etkileşim yolları ortaya çıkaran bir teknolojiyi hayata geçirdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s