>Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in büyük hayali!

Yayınlandı: 06 Oca 2011 / turkcell

>Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, 2011 yılında şirket olarak beklentilerini ve en büyük hayalini açıkladı.

Cep pazarının yüzde 56’sını kontrol eden Turkcell, kârlılık ve gelir tarafında da yükselişini sürdürüyor. Bu sonuçlara bakarak ‘rakamlar başarılı olduğumuzu gösteriyor’ diyen Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv, 2010 yılının şirket için başarılı bir yıl olarak geçtiğini söyledi.

Regülasyon, düzenleme tarafında 2010 yılında çok ciddi kararlar (arabağlantı fiyatlarının düşmesi, baz fiyat, numara taşıma) alındığını hatırlatan Süreyya Ciliv, yaşanan tüm bu gelişmelere karşılık Turkcell’in pazardaki liderliğini sürdürdüğünü altını çizdi. “2011 yılında mobil iletişim sektörünün ve Türkiye’nin daha da canlanabileceğini düşünüyorum” diyen Ciliv, internetin öneminin daha da artacağına işaret etti.

Mobil internetteki momentumun inanılmaz hızda hareket ettiğini belirten Ciliv, “Ciddi yatırım yaptık. Yapmayı da sürdürüyoruz. 2011 yılında Türkiye ekonomik olarak bölgenin merkezi haline geliyor” diye konuştu.

Bir hayalim var…

Turkcell olarak şu anda 3G’de mobil internette dünyanın en iyi altyapılarından birine sahip olduklarını kaydeden Süreyya Ciliv, “Türkiye tarihinde ilk defa önemli bir teknolojide dünya lideri. Geçmişte hep takipçi olduk. Ama mobil internette teknolojik olarak üstünlüğümüz var. Bizim bu transformasyonu (değişimi) değerlendirmemiz lazım” diyerek Türkiye’nin atacağı adımlarla dünya liginde yukarı doğru çıkacağını anlattı.

“Bu noktada bir hayalim var” sözlerinin ardından Ciliv şöyle konuştu: “Evet, hayalim Türkiye’deki şirketlerin hepsinin bu teknolojileri kullanarak dünyada rekabet etmesini görmek.” Ciliv, “2011 o yüzden önemli bir yıl olacak” dedi ve Turkcell’in bu senaryonun tam merkezinde yer aldığına işaret etti. Ciliv, “Dünyada kriz vardı biz yatırım yaptık, teknolojide liderliği yakaladık” dedi.

Pazarın % 56.5’ini kontrol
– 33.9 milyon abonesi var
– Gelire göre pazar payı yüzde 56.5
– 2010 3. çeyrek geliri 2.07 milyar TL
– 2010 yılı yatırım tutarı 543 milyon TL
– Ebitda marjı, yüzde 39
* Kaynak: BTK

Agresif rekabette TurkcellAgresif rekabetin hakim olduğu cep piyasasında Turkcell’in 2011’i nasıl planladığı sorulduğunda Süreyya Ciliv, “Turkcell kendi işine odaklanmaya devam edecek. En iyi teknolojileri en iyi çözümleri en iyi fiyata tüketiciye ulaştıran operatör olmak için çalışacağız. Rekabette en iyi alternatif olmak için çaba çalışacağız” diye konuştu.

Milliyet

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s