>Turkcell: ‘2010’da internette yüzde 77 daha az ödendi’

Yayınlandı: 06 Oca 2011 / haber, turkcell

>Haber, 2010 yılında enflasyonun Tüketici Fiyatları Endeksi bazında yüzde 6,40 olarak gerçekleşirken, Turkcell abonelerinin internette yüzde 77, sesli iletişimde ise yüzde 30 oranında daha az ödediğini açıkladı.

Turkcell’den yıllık enflasyon rakamları baz alınarak yapılan açıklamada, Turkcell abonelerinin 2010 yılında daha ucuza daha fazla ses ve data kullandığı hatırlatılarak, “TÜİK verilerine göre 2010 yılı içerisinde Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) yüzde 6,40 artış gösterirken Üretici Fiyatları Endeksi’nde artış yüzde 8,87 oldu. Buna karşılık Turkcell aboneleri, bir önceki yıla kıyaslandığında Kullanılan Dakika Başına Ortalama Fiyatta yüzde 30, internet kullanımında ise Kullanılan Birim Data Başına Ortalama Fiyatta yüzde 77 oranında daha az ödedi. Abone başı aylık ortalama konuşma süresi geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırınca yüzde 33, kullanıcı başı aylık ortalama mobil internet kullanımı ise yüzde 343 arttı” denildi.

-“TURKCELL’LİLERE ENFLASYONA KARŞI ‘KORUMA KALKANI’ SAĞLIYORUZ”-

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül,Turkcell’in en kaliteli hizmeti en avantajlı fiyatlarla müşterilerine sunmaya 2010’da da devam ettiğini belirterek, “Turkcell olarak biz, ‘daha fazla hayat’ ilkesiyle müşterilerimizin özgürce iletişim kurabilmesi için çabalıyoruz. Dakika hesabı yapmadan rahatça konuşmak, mobil hayatın olanaklarından dilediğince faydalanmak Turkcell’lilerin ayrıcalığı. 2010 yıllık enflasyon rakamları, müşterilerimize enflasyona karşı bir ‘koruma kalkanı’ sağladığımızı ortaya koyuyor. Müşterilerimize Turkcell farkıyla daha ucuza daha fazla ses ve data kullanma olanağı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.(ANKA Haber)

milliyet

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s