>Ekonomi basınında en çok Turkcell okundu

Yayınlandı: 06 Oca 2011 / haber, turkcell

>Medya takip firması Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, 2010 yılında ekonomi basınında birinci sırada Turkcell yer alırken, onu yaptığı yeni spons

Medya takip firması Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, 2010 yılında ekonomi basınında birinci sırada Turkcell yer alırken, onu yaptığı yeni sponsorluklarla gündeme gelen Türk Hava Yolları (THY) ve Türk Telekom izledi.
Interpress’in iki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan haberleri inceleyerek oluşturduğu 2010 yılı En Çok Konuşulan Markalar sıralaması belli oldu. Listenin ilk sırasında, Türkiye’nin üç küresel mobil iletişim sistemi firmasından biri olan ve geçtiğimiz sene yazılı basında toplam 14 bin 351 haberi çıkan Turkcell yer aldı. Firma kampanyaları, reklam filmleri, sponsorluk aktiviteleri ve yeni yatırımlarıyla adından en sık söz edilen marka konumunu elde etti.

Listenin ikinci sırasında ünlü markalarla yaptığı yeni anlaşmalar, değişik reklam çalışmaları ve yeni yatırımlarıyla kurumsal iletişim çalışmalarına büyük ağırlık veren THY yer aldı. 2010’da toplam 11 bin 868 haberi yayınlandı. Aynı listenin üçüncü sırasında ise, iletişim sektörünün önde gelen markalarından Türk Telekom yer aldı. Sene boyunca yaptığı yeni kampanyalar, ünlü şovmen Cem Yılmaz’ın farklı karakterleri canlandırdığı uzun soluklu reklamları ve yatırımlarıyla Türk Telekom’un yazılı basında toplam 11 bin 299 haberi çıktı.

Interpress’in 2010 yılı En Çok Konuşulan Markalar listesinde, Ziraat Bankası, çıkan 10 bin 985 haberle dördüncü sırada yer alırken, Renault 10 bin 64 haberle beşinci oldu. Listede altıncı sırayı 8 bin 996 haberle finans sektörünün önde gelen aktörlerinden Akbank aldı. Ülker 8 bin 183 haberle yedinci, Ford 7 bin 878 haberle sekizinci, Mercedes ise 7 bin 230 haberle dokuzunculuk elde etti. Listenin onuncu sırasında da 7 bin 86 haberi çıkan Garanti Bankası yer aldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s