Turkcell, Dünya 3G tanıtım ödülü’nü aldı

Yayınlandı: 23 Ara 2010 / 3G, cep telefonu, haber, turkcell

Turkcell, geçen yıl gerçekleştirilen 3G lansman kampanyası ile Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) tarafından ‘En İyi Servis Lansmanı’ kategorisinde Altın Dünya ödülüne layık görüldü.
Haber, Şirketin Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Dünyada ilk 3g ödülünü aldık. 2011’in ilk çeyreğinde Almanya pazarına yönelik operasyonu başlatacağız.” dedi. Öztürkler, Altın Dünya ödülünü, önceki gece Londra’da düzenlenen bir törenle IPRA Başkanı Elizabeth Ananto’nun elinden aldı. 42 ülkeden 352 katılımcının yer aldığı IPRA 2010 Altın Dünya Yarışması’nda Turkcell, 110 finalist ve 30 kategori arasından ödüle layık görüldü.

Ödülün, Turkcell‘in dünya şirketi olma vizyonuna katkı sağlayacağını ifade eden Koray Öztürkler, “3G’de dünya standartları üzerinde ayrıcalıklı hizmet sunuyoruz. Bütün dünya Turkcell‘i artık bu gözle tanıyor. Dolayısıyla bu işi yaparken tanıtıma verdiğimiz emek de uluslararası bir marka olmanın parçası oluyor. Bu, Turkcell çalışanı olarak bana büyük bir gurur veriyor ama onun da ötesinde bir Türk vatandaşı olarak bayrağımızı taşıyabilmek, birçok yerde dalgalandırmak ayrı bir gurur kaynağı.” diye konuştu.
Turkcell‘in, 9 ülkede 242 milyon kişiye hizmet verebilecek noktaya geldiğini aktaran Genel Müdür Yardımcısı, “Turkcell ilk defa Batı Avrupa’da, Almanya’da altyapı kurmadan Deutsche Telekom’la anlaştı. Turkcell kalitesini, Almanya’daki Türk vatandaşlarına ve Türkiye’ye sık gelen Almanlara sunacak şekilde çalışıyoruz. Almanya’daki şebeke fiyatına, Türkiye’ye geldiklerinde şebeke içi konuşma yapabilecekler. Başka ülkeleri de radar ekranına aldık, inceliyoruz. Avrupa’da Türk nüfusun yoğun olduğu yerlerden bize gelen firmalarla değerlendirmeler yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s